
Foto: Pixabay
Često se kaže da je ljubav slepa, a u nekim slučajevima je ovaj izraz i istina.
Kako su izvestili, princ Hari i Megan Markl su odbili da potpišu predbračni ugovor. S obzirom na njihov stav, neki stručnjaci za brak objašnjavaju šta je to, čemu služi i zašto bi neko poput vas, mene, pa čak i Megan Markl, trebalo da ih uzme u obzir.
„Ne želimo ni da zamislimo mogućnost raskida!“ Možda ćete pomisliti: „Kako slatko!“ Ali možda grešite.
Predbračni ugovori dobijaju na popularnosti
Svakako da predbračni ugovori nisu bili popularni istorijski, ali zanimljivo je da rastu u popularnosti među milenijalima, jer se radi o nečemu više od zaštite imovine koju je svaki pojedinac zaradio pre pridruživanja.
To takođe može biti motivacija koja vam je potrebna za svađe koje svaka veza mora imati pre braka, od dece, profesionalnih ciljeva i drugih aspekata neophodnih za vašu budućnost, kako biste ostali zajedno.
Međutim, stručnjaci objašnjavaju dva razloga zašto su predbračni ugovori sve češći:
Ljudi se u proseku kasnije venčavaju.
Dakle, sporazum ne služi samo za zaštitu porodičnog nasleđa, već za zaštitu svega što smo kupili, akumulirali, itd. pre braka.
Za razliku od prethodnih generacija, imovina se ne gradi u paru (primer: venčali smo se i kupili kuću), već je svako svojim sredstvima postigao ciljeve (primer: svako ima svoj stan).
U dobru i u zlu – u bogatstvu i siromaštvu.
Većina milenijalaca želi da se zaštiti upravo od ovog bračnog zaveta.
Ranije se smatralo da je koristan samo za bogate ljude ili one koji treba da zaštite porodično nasleđe. Međutim, predbračni ugovor može vam pomoći i u suprotnom slučaju: u slučaju dugova ili kredita.
Ipak, vreme je da se pomirimo sa realnošću: danas smo izloženiji razvodu nego ikada ranije. Iako možemo reći „dok nas smrt ne rastavi“, to nije uvek slučaj. Sa životom dolazi i neočekivano. Ne mislimo na to da ćete se venčati misleći da to neće uspeti, međutim, može pružiti dodatni element sigurnosti koji može pojednostaviti stvari u najgorem slučaju.
(magazin.novosti)